Władze Stowarzyszenia

Piotr Derkacz

Prezes StowarzyszeniaWspółzałożyciel Drugiej Ery i jej wieloletni (z przerwami) Prezes. Koordynator pierwszego Pyrkonu, wicekoordynator kilku poprzednich edycji, zaangażowany we wszystkie pozostałe. Fan literatury fantastycznej, kina, serial i gier. Fan Jacka Dukaja, Organizator ognisk i spływów kajakowych. Lubi robić „fajne rzeczy z fajnymi ludźmi”.

Bartek Stalewski

WiceprezesArcyksiążę Fandomu (oficjalnie namaszczon). W fantastyce i fandomie od 2000, aktualnie głównie czytelnik i pochłaniacz popkultury masowej, kiedyś też erpegowiec. Współzałożyciel klubu Grimuar z Lublina, z Drugą Erą związany od 2008. Człowiek-akredytacja, organizator Pyrkonów, Polconów i Coperniconów. Zawodowo admin serwerów/DevOps.

Cezary Zimoląg

WiceprezesElement napływowy związany z Drugą Erą już od 14 lat. Z wykształcenia i zawodu programista, z zamiłowania elfofil, hobbistycznie MG, organizator Pyrkonów z ponad dekadą stażu. Lubi książki Pratchetta, Tolkiena, Erricsona i Jordana, ale nie pogardzi Conanem, Wiedźminem, Wędrowyczem, Inkwizytorem czy Rewolwerowcem z Czarnej Wieży. Prywatnie chciałby być Władcą Czasu jak Doctor Who, a tymczasem musi zadowolić się knuciem intryg w planszówkowych Cywilizacjach, krzyżowaniu planów Cylonów i walką wśród Magnatów o Rzeczpospolitą.

Łukasz Kaczmarek zdjęcie

Łukasz Kaczmarek

SkarbnikAmbasador pokolenia tzw. mangowców i w fandomie raczej "świeżak" - Pyrkon 2016 był jego pierwszym konwentem, od razu w roli prelegenta, a już dwa lata później organizatora. Od dzieciństwa z nosem w książkach (szczególnie Pratchetta) i oczami wlepionymi w gry (szczególnie cRPG), ale swoje miejsce odnalazł w społeczności fanów Dalekiego Wschodu, najpierw współorganizując z nimi konwenty w różnych stronach kraju, a później tworząc razem własną imprezę - Festiwal Kultury Azjatyckiej Hikari. Oprócz konsumpcji hurtowej ilości japońskich i koreańskich komiksów, chętnie ponarzeka również na chybione adaptacje jego ukochanych książek fantasy, lub poleci te udane spośród seriali dzielnie próbujących uratować honor uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Komisja rewizyjna

  • Dariusz Grupa
  • Paweł Matuszak
  • Fabien Sacha

Sąd Koleżeński

  • Adrian Fornalik
  • Katarzyna Mączyńska
  • Marcin Kaczmarek
  • Marcin Kmieć
  • Małgorzata Lauks – Jaraczewska
  • Piotr Woś