Druga Tura

Sekcja Gier stołowych karcianych, kościanych, z planszą i bez planszy

Co robimy

Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 18:00 w siedzibie klubu przy ul. Słowackiego 13/113. Nie wymagamy żadnych zapisów, wejściówek, biletów czy legitymacji. Po prostu staramy się stworzyć miejsce, gdzie można zagrać w gry planszowe w przyjaznej atmosferze. Możesz przyjść sam lub ze znajomymi. Możesz przynieść swój tytuł albo skorzystać z naszej bogatej biblioteki. Jeśli nie znasz zasad jakiejś gry, znajdziesz u nas kogoś kto Ci ją pokaże i wytłumaczy. Nie ma znaczenia czy jesteś wieloletnim planszoholikiem, który zjadł zęby na setkach gier wszelkiego gatunku, czy też dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami planszowymi. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych spotkaniach.

A jeśli masz opory zapytać się o wytłumaczenie zasad, to w każdy pierwszy czwartek miesiąca organizujemy tłumaczenie reguł wybranych gier z naszej biblioteki – siadasz do stołu, a ktoś z członków sekcji wszystko wytłumaczy, a jak przypasuje, to za tydzień już możesz to pudło brać i grać samodzielnie. 

Mamy dużą, wciąż rozwijaną bibliotekę własnych gier, która obecnie sięgnęła już ponad 400 tytułów i jest cały czas aktualizowana o najnowsze na rynku pozycje. Znajdziecie tutaj zarówno skomplikowane, wielogodzinne gry strategiczne i ekonomiczne, gry kooperacyjne, wojenne, aż po familijne, towarzyskie i imprezowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Po prostu wpadnij na spotkanie sekcji, na pewno znajdziesz grę lub/i ekipę do gry. 

Zachęcamy też do zajrzenia na naszą grupę na facebooku, gdzie można wcześniej umówić się na jakiś tytuł, znaleźć stół lub graczy do gry, w którą akurat masz ochotę zagrać. Jest to także nasze centrum ogłoszeniowe na temat wydarzeń, zmian na sekcji albo innych awaryjnych tematów. Warto być na bieżąco.

Podsumowując. Przychodźcie i grajcie!

Najczęściej zadawane pytnia

Nie zawsze trzeba wysyłać maila

Mogę przyjść z ulicy?

Tak.

Kiedy się spotykacie? gdzie to w ogóle jest?

Spotkania Sekcji Gier Planszowych: Druga Tura odbywają się regularnie co tydzień w czwartki o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Klub Druga Era przy ulicy Słowackiego 13/113 w Poznaniu.

Gdzie mogę was znaleźć?

Informacje o spotkaniach można czerpać z na naszej grupie FB, gdzie dzielimy się naszymi wrażeniami ze spotkań, umawiamy się na granie w konkretne tytuły. Jest to nasza planszówkowa karczma. Poza tym zawsze można do na Nas po prostu wpaść w każdy czwartek o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Klub Druga Era przy ulicy Słowackiego 13/113 w Poznaniu.

Wystarczy, że przyjdę i nauczycie mnie grać?

Tak, pod warunkiem, że znamy zasady konkretnej gry. Dlatego warto skorzystać z naszej facebookowej grupy, aby wcześniej zapytać czy ktoś zna dany tytuł i umówić się na tłumaczenie.

Czy uczestnictwo w spotkaniach i nauce gry jest płatne?

Nasze spotkania są otwarte dla każdego i są całkowicie bezpłatne.

Da się do was jakoś zapisać?

Sekcja Druga Tura jest otwarta dla każdego. Jeśli jednak chcesz się zaangażować w działalność naszej Sekcji lub całego Stowarzyszenia, to możesz ubiegać się aby zostać sympatykiem a następnie członkiem naszej małej społeczności.