Drugi Element

Sekcja filmowa

Lubisz kino, nie tylko fantastyczne? Ciekawią cię zarówno produkcje klasyczne, jak i mało znane perełki? A może chcesz poznać filmy, które pomimo wyjątkowo niskiej jakości wzbudzają masę endorfin?
Na niedzielnych spotkaniach Sekcji Filmowej "Drugi Element" zajmujemy się wszystkimi tymi dziedzinami.

Co robimy

Oglądamy produkcje, które wypada znać każdemu fantaście (jak “Johnny Mnemonic”, który odkrył Keanu Reevesa kilka lat przed Matrixem, a nie jest to nawet najciekawszy casting tutaj), takie które najlepiej się konsumuje w towarzystwie (w tym słynne “The Room” Tommy’ego Wiseau zyskujące przy każdym kolejnym seansie) jak i dzieła, które wypada omówić w szerszym gronie (między innymi produkcje z kolekcji Criterion). Czasem przyglądamy się też starym i najnowszym serialom. Zakres naszych przeglądów jest różnorodny, każdy tu znajdzie coś dla siebie jak i zyska okazję do poszerzenia horyzontów.

Gdy zdarzy się ciekawa premiera organizujemy też wspólne wyjścia do kina. Aktywni uczestnicy sekcji mogą liczyć na dofinansowanie biletów.

Zwyczajowy termin spotkań to niedziele o godzinie 17. Po repertuar i inne szczegóły zapraszamy na grupę “Drugi Element: Druga Era – Sekcja Filmowa” na FB.