Drugi Front

Sekcja Gier Bitewnych i Stategicznych

Uwielbiasz gry bitewne? Zaciekle szkolisz swoje malarskie talenty, aby twoje figurki przypominały miniaturowe dzieła sztuki? A może po prostu lubisz przysiąść przy kawie, ciastku i dobrze stoczonej bitwie? Jeśli tak, to Drugi Front to miejsce specjalnie dla Ciebie!

Co robimy

Sekcję Gier Bitewnych i Strategicznych „Drugi Front” tworzą osoby, których pasja skupia się wokół gier figurkowych i związanego z tym hobby. Stawiamy sobie za cel organizowanie przestrzeni i integrację środowiska graczy z Poznania i okolic, a także promowanie gier bitewnych jako rozrywki wielopłaszczyznowej.

Nasza aktywność to przede wszystkim wtorkowe spotkania w sali Klubu Fantastyki „Druga Era”. Są one otwarte dla wszystkich – zarówno członków i sympatyków Klubu, jak i osób z zewnątrz. Dysponujemy sporym zapleczem makietowym, kilkoma stołami, matami do gry, a także stanowiskiem malarskim. W czasie wtorkowych spotkań można zagrać w wiele tytułów, często nie granych w żadnym innym miejscu w okolicy. Praktycznie zawsze rozkładamy także warsztat modelarsko-malarski, gdzie pod okiem doświadczonych graczy i w miłej atmosferze można sklejać i malować modele. W czasie spotkań organizujemy również pokazy i naukę gry w różne systemy bitewne. Szczegóły każdego ze spotkań ogłaszamy na naszej grupie facebookowej.

Działalność Sekcji to także różne inne aktywności. Organizujemy turnieje, pokazy gier i warsztaty malarskie w różnych terminach i miejscach. Członków Sekcji można spotkać na konwentach ogólnofantastycznych i tych dedykowanych grom bitewnym. Kilka razy do roku wyjeżdżamy też wspólnie na różnego rodzaju imprezy związane z bitewniakowym hobby. Prócz tego zdarza nam się wyjść wspólnie np. do muzeum lub w inne miejsca związane z różnymi aspektami naszych zainteresowań.

„Drugi Front” to przede wszystkim ludzie, którzy doceniają społeczny aspekt figurkowego hobby. Stąd też spore zaangażowanie wielu z nas w tworzenie przestrzeni do promocji gier bitewnych jako rozrywki dostępnej dla wszystkich. Duża część członków Sekcji angażuje się w różnoraki sposób w organizację Pyrkonu, a także innych imprez fantastycznych. Utrzymujemy również kontakty z wieloma wydawnictwami, sklepami i producentami z Polski i innych krajów. Część z nas brała też udział w testach kilku gier.

Sekcja „Drugi Front” jest otwarta na każdego, kto podziela nasze zainteresowania. Zapraszamy w każdy wtorek od godz. 18:00, a także na naszą grupę na Facebooku.

Wspólnie organizujemy spotkania, turnieje, naukę gry

Najczęściej zadawane pytnia

Nie zawsze trzeba wysyłać maila

Mogę przyjść z ulicy?

Tak, można przyjść „z ulicy”. Na każdym spotkaniu jest możliwość pograć w jakąś grę lub nauczyć malować figurki. Jeśli jednak chcesz zagrać w konkretną grę warto spojrzeć na naszą grupę facebookową – DRUGI FRONT – tam można znaleźć informacje o tym w co zamierzamy grać w najbliższym czasie.

Kiedy się spotykacie? gdzie to w ogóle jest?

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w salce Klubu Fantastyki Druga Era przy ul.Słowackiego 13 na Jeżycach.

Gdzie mogę was znaleźć?

Informacje o naszej sekcji znajdziesz na grupie facebookowej DRUGI FRONT

Wystarczy, że przyjdę i nauczycie mnie grać?

Tak, choć najlepiej spojrzeć na naszą grupę facebookową, gdzie znajdziesz informacje o tym w co zamierzamy grać. Tam też możesz umówić się na partię konkretnej gry.

Czy uczestnictwo w spotkaniach i nauce gry jest płatne?

Nie, uczestnictwo w spotkaniach oraz nauka gry są bezpłatne. To samo tyczy się nauki malowania figurek, nawet jeśli nie masz swojego sprzętu malarskiego, nadal możesz skorzystać z naszych zasobów. Jeśli jednak jesteś osobą niepełnoletnią w spotkaniach możesz uczestniczyć tylko pod opieką osoby dorosłej. Darmowa jest też kawa i herbata 🙂

Da się do was jakoś zapisać?

Oczywiście, chętnie przyjmiemy każdego pasjonata gier bitewnych i fantastyki w nasze szeregi. By zostać sympatykiem Klubu wystarczy zapisać się na listę mailingową. Po upływie połowy roku, jeśli jesteś aktywnym uczestnikiem spotkań możesz złożyć wniosek o członkostwo w Klubie Fantastyki Druga Era.