Druga Kostka

Sekcja poświęcona grom fabularnym

Druga kostka - sekcja gier fabularnych, gramy w eRPeżki. Spotykamy się nieregularnie, zwykle weekendowo, aktualne info co do kolejnych wydarzeń znajdziecie na grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/649458805191595

Co robimy

Sekcja gier fabularnych “Druga Kostka” to miejsce zrzeszające ludzi, których pasja kieruje się ku przeżywaniu przygód w niestworzonych światach czy to jako gracz – bohater historii, czy też jako mistrz gry – jej narrator. Naszym celem jest integracja poznańskiego środowiska RPGowców, propagowanie gier fabularnych i prezentowanie tego hobby nowym osobom, które wcześniej nie miały możliwości grania. Nasza aktywność to przede wszystkim cykliczne, otwarte sesje odbywające się na terenie Klubu Fantastyki “Druga Era”. Regularnie spotykamy się pod szyldem “#DrugaKostkaGramy” – są to jednostrzałowe sesje odbywające się raz w miesiącu w sobotnie popołudnia. Zapraszamy do gry starych wyjadaczy jak również graczy, dla których byłby to pierwszy kontakt z grami fabularnymi oferując możliwość wzięcia udziału w sesjach zakotwiczonych w różnych światach, konwencjach, a każdy mistrz gry daje możliwość poznania systemu na którym sesja się odbywa. Dla osób poszukujących czegoś więcej niż jednorazowe spotkanie przy stole z chęcią zapraszamy na “#DrugaKostkaKampanijnie”, gdzie oferujemy przygody rozgrywane na przestrzeni wielu sesji, a bohaterowie – nasze postaci – mają szanse rozwinąć się tak mechanicznie jak również fabularnie. Sesje te odbywają się przede wszystkim w niedzielne poranki i zapraszamy na nie wszystkich, bez względu na RPGowe doświadczenie, gdyż zawsze chętnie uczymy nowych graczy. Szczegóły wszystkich naszych inicjatyw dostępne są w pierwszej kolejności na naszym Facebooku skąd dostępne również są zapisy na sesje odbywające się w siedzibie klubu.

Najczęściej zadawane pytnia

Nie zawsze trzeba wysyłać maila

Mogę przyjść z ulicy?

Warto zapisać się przed wydarzeniem poprzez formularz na grupce FB, ale jak przyjdziesz na spotkanie bez zapowiedzi, to jest spora szansa, że na którejś sesji znajdziesz miejsce (ale niczego nie możemy obiecać).

Kiedy się spotykacie? gdzie to w ogóle jest?

Spotykamy się raczej nieregularnie, staramy się by była to druga lub trzecia sobota miesiąca jako spotkanie na pojedyncze sesje, ale życie często to weryfikuje i wychodzi to różnie. Okresowo są też zapisy na otwarte kampanie, które potem gramy w niedzielne poranki.

Gdzie mogę was znaleźć?

Wystarczy, że przyjdę i nauczycie mnie grać?

Jasne, szczególnie, że RPGowanie jest banalne.

Czy uczestnictwo w spotkaniach i nauce gry jest płatne?

Zarówno udział w spotkaniach, jak i nauka grania jest darmowe, na sesji znajdziesz wszystkie materiały niezbędne do grania.

Da się do was jakoś zapisać?

Nie prowadzimy oficjalnej listy członków sekcji, jak chcesz poprowadzić swoją sesję na spotkaniu sekcji to po prostu napisz do kogoś z nas i się dogadamy.