Druga Talia

Sekcja kolekcjonerskich gier karcianych

Lubicie składać własne talie, a następnie sprawdzać je w boju przeciwko znajomym? Może zbieracie karty, ponieważ jesteście zapalonymi kolekcjonerami „a ten obrazek jest taki ładny! No muszę go mieć!”? A może lubicie otwierać hurtowe ilości boosterów i cieszyć się z trafionego Ragavana? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście TAK, to Sekcja Kolekcjonerskich Gier Karcianych „Druga Talia” jest miejscem dla Was idealnym!

Co robimy

Naszym zadaniem jest popularyzacja szeroko rozumianych kolekcjonerskich gier karcianych. Jeżeli więc chcecie spróbować swoich sił w grach takich jak Magic: the Gathering czy też Key Forge, to serdecznie zapraszamy – nauczymy, wytłumaczymy i powiemy, jak to jest z tymi kartami za miliony dolarów.

W największym stopniu koncentrujemy się na grze Magic: The Gathering, jednak nie zamykamy się na inne tytuły, również te zapomniane. Jedną z podstaw naszej działalności jest założenie, iż chcemy pokazać, że można bawić się w gry karciane bez konieczności wcześniejszego trafienia szóstki w lotku. Dlatego też spora część organizowanych przez nas eventów nie wymaga od uczestników przynoszenia swoich talii, a jeżeli jest potrzeba – chętnie udostępnimy nasze własne. Ponadto, w wielu przypadkach dopuszczamy także granie proxami.

Dysponujemy własnym lokalem przystosowanym do rozgrywek turniejowych (i nie tylko) nawet kilkudziesięciu graczy naraz, jesteśmy także otwarci na nowe osoby – chętnie nauczymy grać, zrobimy pokaz, a także pomożemy skompletować talię.

Po szczegóły dotyczące spotkań Drugiej Talii zapraszamy na naszą grupę facebookową.

Najczęściej zadawane pytnia

Nie zawsze trzeba wysyłać maila

Czy wstęp na wydarzenia jest płatny?

Co do zasady staramy się, żeby wejście było darmowe. W informacji o evencie zawsze będzie podana informacja o ewentualnych wpisowych.

Czy mogę przyjść na wydarzenie „z ulicy”, bez wcześniejszego zapisywania się?

Z racji, że często mamy ograniczoną ilość miejsca, to przed każdym wydarzeniem tworzona jest lista zapisów, do której link jest udostępniany na grupie na FB oraz Discordzie. Osoby, które się na nią wpisały mają pierwszeństwo brania udziału w wydarzeniu. Żeby mieć pewność miejsca zachęcamy do obserwowania naszego FB!

Czy mogę wziąć udział w wydarzeniach nawet, jeżeli nie grałem wcześniej w kolekcjonerskie gry karciane?

Oczywiście, jednak zachęcamy, żeby przed wydarzeniem dać nam znać. Wynika to z tego, że niektóre wydarzenia takie jak draft wymagają wcześniejszej znajomości tytułu, żeby móc się cieszyć w 100% z gry. Jak dostaniemy od Ciebie informację, że chcesz się zjawić w Klubie i zagrać po raz pierwszy, to postaramy się zorganizować wydarzenie tak, żebyś mógł/mogła bawić się razem z nami! 

Ile muszę mieć lat, żeby przyjść na wydarzenie?

Co do zasady nie ma dolnego progu wiekowego. Należy jednak zwrócić uwagę, że część naszych wydarzeń kończy się w nocy. W związku z tym te konkretne eventy polecamy osobom powyżej 16 roku życia.

Znalazłem w szafie jakieś stare karty, ale z tego co widzę, to gra już nie jest wydawana. Czy w Klubie znajdę kogoś, kto chciałby ze mną zagrać?

Jesteśmy otwarci na nowe tytuły, również te „martwe” od wielu lat! Daj nam znać, chętnie się spotkamy, pogramy i kto wie, może zorganizujemy wspólnie jakieś wydarzenie?