Znana od dziesięcioleci wytwórnia filmów animowanych Walt Disney otwiera w Poznaniu pierwsze na świecie przedszkole. Placówka będzie nosiła imię Księżniczki Lei w hołdzie Keri Fisher.

Disney od zawsze w swoich planach biznesowych uwzględniał najmłodszych. Począwszy od produkcji ponadczasowych animacji, które oparcie mają w najpiękniejszych bajkach, poprzez udzielanie licencji na produkcję zabawek dla milusińskich.

Tym razem Disney postanowił być jeszcze bliżej dzieci. To właśnie w Poznaniu powstanie ich pierwsze przedszkole. Dlaczego Poznań? Wytwórnia doceniła wieloletnią pracę naszego klubu nad Festiwalem Fantastyki Pyrkon. Nasze miasto może z dumą określić się jako najbardziej fantastyczne w Europie!

Druga Era ma w tym swój udział!

– Bardzo nas cieszy, że zostaliśmy zauważeni i wciągnięci w ten projekt. Sami odnotowaliśmy, że średni wiek w fandomie spada. Ale to dobry znak. Coraz więcej młodych ludzi łapie tego bakcyla. Teraz naszą pasję będą mogły poznać nawet kilkulatki – tak sprawę komentuje prezes naszego klubu Piotr Derkacz.

Jeszcze nie Jedi, ale podobnie mogą wyglądać treningi z meczami świetlnymi

Czym to przedszkole ma się różnić od „zwykłych” placówek tego typu?

– Przede wszystkim sposobem prowadzenia zajęć, które będą zorganizowane na wzór szkoły Jedi. Dzieci będą na przykład uczyły się władać mieczem świetlnym w ramach zajęć z gimnastyki, albo nauczą się grać kultowy motyw z kantyny na lekcji muzyki – zdradza Natalia Hemmerling, przyszła dyrektor przedszkola.

Przyszła dyrektor Natalia Hemmerling w szatach Jedi

Nowa nadzieja

Kiedy i gdzie wystartuje placówka? Prawie pewnym jest, że na ten cel zostanie zaaranżowana kamienica przy ulicy Mickiewicza, obok siedziby Drugiej Ery. To dobra lokalizacja w centrum miasta. Niebawem ruszą zapisy dzieci, a przedszkole zacznie swoją działalność w roku szkolnym 2019/2020.

To nie jest ASZdziennik, ale też zmyśliliśmy całą historię ;)